Tere tulemast! Logi sisse või Registreeru kasutajaks

Abiline Soolapiip

13.06.2006
Abiline Soolapiip

Nüüd juba rohkem kui aasta tagasi jõudis Eestisse ungarlaste leiutis -soolapiip. Paljude hingamisteede haiguste, ka krooniliste ja allergiliste puhul, toimib see kui populaarne ravi Euroopa soolakaevandustes. Soolapiibus, mida apteekidest leida võib, on sees haliit e kivisool. See on miljoneid aastaid tagasi moodustunud sool, mis lisaks naatriumkloriidile, mida tavalise keedusoola nime all tunneme, sisaldab ka mitmesuguseid teiste soolade kristalle. Ungaris asuva Semmelweisi Ülikooli taastusraviosakonnas tehtud katsed näitasid, et läbi soolapiibu sissehingatud soolakristalle sisaldav õhk desinfitseerib hingamisteid, vedeldab seal hingamist takistavat sekreeti ning lõpptulemusena lõdvestab bronhe. Patsiendid kirjeldasid hingamise kergenemist eriti sissehingamisel. Ka kopsu elulise mahu mõõtmine kinnitas tulemusi - see oli suurenenud.

meditsiinistatistika j�rgi paraneb hingamisteede haiguste all kannatavate patsientide seisund kuni 90%-se t�hususega

Paljusid patsiente ajas segadusse köha ja nohu tugevnemine soolapiibu kasutamise alguses. Tegelikult on see väga loogiline ja kasulik - sool vedeldab hingamist takistavaid sekreete, seejärel püüab keha neist vabaneda nohu ja köha abil. Sekreeti jääb seeläbi vähemaks ja bronhide ärritusseisund taandub koos köha ja nohuga.

Soolapiip on väga kasulik ka kõigile hingamisteede allergia ja astmaga hädas olevatele inimestele. Soolapiip võib oluliselt vähendada sümptome ja ka vajaminevat ravimihulka.

Soolapiibu kasutamist saab ühildada igapäevaste tegevustega - seda saab teha arvutiekraani või telekat vaadates ning hingamiskuur võib kesta ka kõigest 15 minutit.

Kui veidi üle viiesajakroonine hind hakatuseks ära ehmatab, siis arvutage! Soolapiip kestab heaperemehelikul kasutamisel viis aastat. Seega on tema päevahind (525 kr jagada viie aasta päevade arvu e 1825ga) umbes 29 senti. Nii odavat ravimit on keeruline leida.

 

pange soolapiibu keraamilisele filtrile �ige natuke aroomi�li

Oma kogemust soolapiibu kasutamisel tutvustab dr Maie Laaniste, Ida-Tallinna Keskhaigla allergoloog:
Isiklikust paarikuisest kasutamiskogemusest lähtudes võin kinnitada, et soolapiibu abil on väga hästi võimalik hingamisteedes olevat sekreeti vedeldada, et see väljaköhitavaks muutuks, ärritust vähendaks ning hingamise kergemaks teeks. Soolapiipu on ka lihtne ja mugav kasutada.