Tere tulemast! Logi sisse või Registreeru kasutajaks

Küsimused ja vastused

Miks on soolapiibul väike kummist ventiil?

Soolapiibu ventiili ülesanne on kaitsta piipu niiskuse ja auru eest. Kui kasutaja hingab kogemata välja läbi soolapiibu, mitte läbi nina, siis avaneb ventiil ja juhib hingeõhu soolapiibust välja.

Miks on soolapiibu küljel väike värviline ring?

Erinevat värvi ringid on soolapiipudele paigaldatud patsientide soovil. Kui kodus on mitu kasutajat, hõlbustab see soolapiipudel vahet teha.

Kui kaua saab soolapiipu kasutada ja kas seda on võimalik täita?

Kui soolapiipu kasutada päevas 15-20 minutit, on kasutusaeg ligikaudu viis aastat. Soolapiipu uuesti täita ei saa, viie aasta möödudes tuleb osta uus piip.

Milliste ravimite tarvitamisel ei saa soolapiipu kasutada?

Soolapiipu saab kasutada koos mistahes ravimiga, sest see sisaldab vaid looduslikke soolakristalle, mis on valitud erinevatest soolakoobastest.

Kas kilpnäärmehaiged tohivad soolapiipu kasutada?

Soolapiibus on küll joodi, kuid väga vähe - ainult mikrogrammides ning see ei põhjusta kilpnäärmehaigetele mingeid vaevusi.

Kas soolapiipu saavad kasutada ka kõrgvererõhutõvega haiged?

Jah. Sissehingatavas aurus on soola vaid mikrogrammides, mis ei mõjuta kuidagi vererõhku.

Kas soolapiipu tohivad kasutada ka rasedad?

Soolapiipu tohib kasutada igaüks, sest see sisaldab vaid looduslike soolakristallide segu, mis on saadud Euroopa soolakoobastest.

Milline on erinevus laste ja täiskasvanute soolapiibu vahel?

Piipude hind ja sisu on samaväärsed. Lastele oleme valmistanud erilise, elevandikujulise piibu, et nad seda meelsamini kasutaksid ja et neid oleks kergem veenda piipu kasutama.

Millisest vanusest tohib laps soolapiipu kasutada?

Kõige noorem, kellele soolapiip on ostetud, oli kaheaastane. Piipu võib kasutada ka noorem laps, kuid talle peab selgitama, et sisse tuleb hingata suu kaudu, välja nina kaudu. Väga väike laps ei pruugi sellest aru saada.

Miks peab välja hingama nina kaudu?

 See on oluline, sest vaid nii jõuavad soolakristallid ülemistesse hingamisteedesse ja puhastavad kogu hingamissüsteemi. Hingetõmme ei pea olema sügav, vaid normaalne. Soolapiibu varre tipu peab suhu panema ja sisse hingama. Välja hingata tuleb nina kaudu.

Mille eest peab soolapiipu kaitsma?

Eelkõige niiskuse ja auru eest. Soolapiipu ei ole soovitatav hoida vannitoas ja köögis. Soolapiip ei tohi mingil juhul vette kukkuda, sest siis kleepuvad soolakristallid kokku ja piip on rikutud.

Kuidas piipu puhastada?

Eranditult niiske lapiga vaid väljast nii, et vesi ei satuks isegi kogemata piibu sisemusse.

Esimestel kasutuspäevadel on tunda tugevat soolamaitset, mis muutub hiljem peaaegu märkamatuks.